Opublikowano wyniki badania IDC na zlecenie Oracle Polska

   • Tylko 26% polskich firm wdraża strategie cyfrowe
  • Dla 54% cyfrowa transformacja nie jest priorytetem
  • 1/5 przedsiębiorstw cyfrowych oczekuje ponad 10% wzrostu przychodów do końca roku 

Na świecie coraz więcej firm korzysta z rozwiązań mobilnych i cyfrowych. Technologie IT pozwalają im lepiej poznać swoich klientów, szybciej wprowadzać nowe usługi i profilować swoja ofertę do potrzeb rynku. W Polsce na nowoczesne rozwiązania cyfrowe zdecydowało się tylko 26% firm. Taki wynik przyniosły badania nad cyfrową transformacją, przeprowadzone przez IDC Polska na zlecenie Oracle Polska.

Jak wskazują badania, 1/5 przedsiębiorstw realizujących strategię cyfryzacji osiągnie ponad 10% wzrostu przychodów do końca 2016 roku. W firmach, które nie zdecydowały się na technologie IT, oczekiwania są dziesięciokrotnie niższe. Mimo to dla 54% polskich biznesmenów cyfrowa transformacja nie jest priorytetem. Zaledwie 20% ankietowanych jest w trakcie wdrażania nowych strategii, a 8% wkrótce planuje je zainicjować.

– Czy tego chcemy, czy nie, cały świat ewoluuje w kierunku cyfrowej transformacji. Prędzej czy później dotknie ona także otoczenie, w którym działają polskie firmy, zwłaszcza, że funkcjonują one na globalnym rynku. Aby stawić czoła konkurencji, która posiłkuje się rozwiązaniami analitycznymi, chmurowymi czy mediami społecznościowymi, warto rozpocząć przygotowania do procesu cyfrowej transformacji już dziś m.in. poprzez zmianę sposobu postrzegania klienta, zwiększenie roli działu IT w firmie czy rozważenie wdrożenia nowych technologii – komentuje Piotr Witczyński z Oracle Polska.