Jak odnaleźć swój potencjał?

 

Jak przekonują eksperci, choć nie każdy potrafi w sobie obudzić potencjał, drzemie on w każdym z nas. Jednak aby odkryć, w którym kierunku warto się rozwijać, trzeba zainwestować w rozwój osobisty. Oto 3 kroki, które pomogą stać się jak najlepszą wersją siebie.

Rozwój osobisty to jak najmądrzejsze wykorzystanie darów, które dostaliśmy od natury, czyli naszych „zasobów”. Dlatego warto się rozwijać, ale jeśli chcemy to robić, powinniśmy się zastanowić, w czym jesteśmy dobrzy i co nam sprawia przyjemność – mówi właściciel marki szkoleniowo-doradczej Tomasz Kalko.

Czerpiąc z tej wiedzy, musimy wprowadzić konkretne zmiany w życie, aby jak najlepiej pożytkować nasz potencjał. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, zwróćmy się o pomoc do trenera rozwoju osobistego.

Wreszcie musimy pozbyć się własnych ograniczeń, a więc rzeczy niepotrzebnie zakodowanych w naszej podświadomości, które przeszkadzają nam zainwestować w rozwój osobisty. Tu dużym wsparciem może okazać się z kolei współpraca z terapeutą.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl

kup artykuly platne