W czerwcu miasto będzie gospodarzem 8. edycji konferencji ABSL

   • W Łodzi odbędzie się Konferencja ABSL, której partnerem jest Miasto Łódź
  • Gościem Specjalnym 8. edycji dorocznej konferencji będzie David Cameron
  • Konferencja ABSL jest dziś główną platformą spotkań i dyskusji na temat branży 

Rozwój sektora usług dla biznesu jest dla Łodzi celem priorytetowym, wpisanym w Strategię Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+, dlatego zależy nam na utrwaleniu wizerunku Łodzi jako miasta dedykowanego branży. Miasto jest jednym z siedmiu głównych ośrodków usług biznesowych w Polsce.

Łódź była gospodarzem IV konferencji ABSL w 2013 roku. Od tego czasu wiele zmieniło się w mieście. W ostatnim roku otworzony został jeden z najważniejszych elementów Nowego Centrum Łodzi, jakim jest Dworzec Fabryczny. Sprzedana również była najdroższa działka w Łodzi, na której powstaną biura, mieszkania i punkty gastronomiczne. Dwa tygodnie temu miasto odwiedziła komisja ewaluacyjna BIE, Międzynarodowego Biura Wystaw, z nadzieją na bycie miastem-gospodarzem wystawy Expo w 2022 roku.

W ostatnim czasie Łódź przeżywa ożywienie, które zmienia jej oblicze. Tym bardziej się cieszymy, że to właśnie nasze miasto jest gospodarzem tej edycji eventu, którego tematem jest właśnie zmiana i nowe kierunki rozwoju współczesnego świata.

Konferencja ABSL jest dziś główną platformą spotkań i dyskusji na temat branży, mającej strategiczne znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki. Jest to największy i najbardziej rekomendowany event dedykowany branży. W czerwcu 2016 w Katowicach przyciągnęła prawie 1000 uczestników, a głównym mówcą była Pani Condoleezza Rice.

Gościem Specjalnym 8. edycji dorocznej Konferencji ABSL, której partnerem jest Miasto Łódź, będzie David Cameron, Premier Wielkiej Brytanii w latach 2010-2016, lider Partii Konserwatywnej. Wystąpienie brytyjskiego polityka będzie głównym punktem pierwszego dnia wydarzenia. David Cameron w swojej mowie odniesie się do tematyki tegorocznej konferencji – „The Old World Disrupted” – poruszając kwestie dotyczące zmian i nowych kierunków rozwoju współczesnego świata.

Tegoroczna edycja konferencji ABSL swoją formułą nawiąże do tytułu i głównego wątku dyskusji – The Old World Disrupted. O zmianach i nowych trendach w trzech głównych nurtach – przyszłość biznesu, przyszłość rynków, ludzie przyszłości – będziemy rozmawiać także podczas ABSL Talks, zupełnie nowego formatu otwierającego wydarzenie. Po raz pierwszy ABSL w ramach swojej dorocznej konferencji dedykuje cały dzień nieco młodszej, wiekiem i doświadczeniem zawodowym, publice – obecnym pracownikom sektora nowoczesnych usług średniego szczebla, jak i grupie, która potencjalnie o pracę w tej branży może się starać. ABSL Talks (12 czerwca, EXPO Łódź) to format umożliwiający żywą dyskusję i nawiązanie interakcji publiczności z mówcą. Gościem Specjalnym wydarzenia będzie Randi Zuckerberg, która w latach 2005-2001 kierowała marketingiem Facebook – największego serwisu społecznościowego na świecie. Obecnie Randi Zuckerberg zarządza grupą Zuckerberg Media, realizując szereg projektów na styku tradycyjnego dziennikarstwa i innowacyjnych rozwiązań ze świata nowych mediów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd