Homofobia pod ostrzałem „Wiosny”

 

– Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom – zapowiedział prawnik i aktywista Krzysztof Śmiszek, startujący z pierwszego miejsca listy wyborczej do Parlamentu Europejskiego Wiosny w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Partner Roberta Biedronia w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” wskazał główne punkty programowe partii Wiosna, podkreślając, że będą one dotyczyć głównie ochrony praw osób LGBT.

– W Sejmie mamy gejów i lesbijki. Byłbym przeszczęśliwy, gdyby wzorem Parlamentu Europejskiego powołać u nas koło posłów LGBT i ich przyjaciół. Politycy PiS-u będą się z nami spotykać, będą musieli z nami rozmawiać, podawać nam rękę, pić z nami kawę czy herbatę. Będą musieli siedzieć w tym samym studiu, przy jednym stole i jednocześnie robić swoją obrzydliwą, nienawistną politykę. I w efekcie trudniej im będzie powiedzieć tak jak Korwin jeszcze parę lat temu, że jemu się słowo „gej” kojarzy tylko z innym słowem na „g” – oceniał kandydat partii Wiosna.

Krzysztof Śmiszek debiutujący obecnie jako polityk odpowiedział również na pytanie, czy Polska jest gotowa na wybór na fotel prezydenta homoseksualisty.

– Od lat toczy się ta debata nad tym, co już wolno gejowi, a czego jeszcze nie. Choć to nie jest tylko polska specyfika. Tak jest wszędzie, gdzie mniejszościowe grupy społeczne się emancypują. I wszędzie jest tak, że postęp budzi opór. Związki partnerskie oraz równość małżeńska zostaną w Polsce wprowadzone nie później niż za 5 lat. Dla mnie standardem w 2019 roku jest równość małżeńska, a jeśli mówimy o równości małżeńskiej, to mówimy także o wszystkich prawach i wszystkich obowiązkach, które przysługują małżonkom – odpowiedział partner Roberta Biedronia.

kup artykuly platne