Jesteśmy państwem, z którym trzeba się liczyć

   • Zdaniem premier, wystąpienie Trumpa dowodzi, że Polska jest państwem liczącym się
  • Szydło podkreśliła, że USA są dla nas bardzo ważnym partnerem
  • Rozmowy Trumpa w Warszawie świadczą, że również Polska jest istotnym partnerem dla USA 

Jak oceniła premier Beata Szydło, wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, z którym trzeba się liczyć.

– To, że dzisiaj Donald Trump tutaj, na tle pomnika Powstańców Warszawskich występował, był tutaj razem z nami, dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, Polska jest państwem, z którym trzeba się liczyć i Polska jest państwem, które jest gwarantem światowego pokoju, bezpieczeństwa, szybko się rozwijamy – powiedziała dziennikarzom premier Szydło po zakończeniu wystąpienia prezydenta USA na pl. Krasińskich.

Dodała, że Polska jest państwem, które „gwarantuje swoim obywatelom jak najwyższe standardy życia” i że jest państwem, które „chce z innymi współpracować po to, żebyśmy właśnie budowali pokój na świecie”.

– Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym partnerem i to, że dzisiaj prezydent Donald Trump rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, że rozmawiali na temat bezpieczeństwa, na temat gospodarki, że są już podjęte też konkretne decyzje, to świadczy o tym, że Polska jest ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych – powiedziała szefowa polskiego rządu.

Premier podkreśliła, że prezydent Stanów Zjednoczonych w swoim wystąpieniu mówił o polskim bohaterstwie.

– Jako polski premier, jako Polka jestem dumna z tego, że przeżywamy takie chwile, jestem dumna z tego, że Polska rozwija się tak świetnie, że rząd, którym mam zaszczyt kierować prowadzi polskie sprawy w dobrym kierunku – powiedziała Szydło. – Jestem dumna z tego, że dzisiaj tutaj mogliśmy przeżywać tak wspaniałe i wielkie chwile – dodała szefowa rządu.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl