Akcja–reakcja z prezydentem w roli głównej

 

– Warto przypomnieć, że przepis ustawy jest niezgodny z Konstytucją jedynie wtedy, gdy orzeknie tak Trybunał Konstytucyjny. Nikt inny nie jest do tego uprawniony – napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Andrzej Duda. – Warto też zaznaczyć, że skoro żaden z podmiotów uprawnionych do zainicjowania kontroli zgodności z Konstytucją przed TK tego nie robi, to znaczy, że nie mają oni wątpliwości co do zgodności danego przepisu z Konstytucją. Np: grupa posłów lub senatorów, RPO, I Prezes SN itd. – dodał.
Wpisy prezydenta to reakcja na nagrania, które udostępniła na Facebooku w sobotę młoda kobieta. Pookazują one Andrzeja Dudę i pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, którzy podczas składania zamówienia w KFC zostali zapytani: „Czemu pan się zgadza na łamanie konstytucji?”.


– Proszę pani, nikt nie łamie w Polsce konstytucji, naprawdę. Pani się tylko tak wydaje. Zna pani w ogóle tę konstytucję? – odpowiedział wówczas Andrzej Duda.

Na drugim nagraniu dziewczyna ponawia pytanie.

– Niech pani nie kłamie” – zareagował prezydent.

Do rozmowy włączyła się również pierwsza dama.

– A proszę powiedzieć, w którym punkcie, dobrze? – zapytała.

Po krótkiej dyskusji rozmowę przerwał prezydent.

– Ja rozumiem, że nie może się pani pogodzić z tym, kto wygrał wybory, ale bardzo mi przykro – powiedział, wychodząc z lokalu.

Źródło: