Burmistrz gminy oraz jego zastępca spotkali się z pracownicami biblioteki

   • 8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
  • Z tej okazji zorganizowano spotkanie z pracownicami i nowym dyrektorem biblioteki
  • W jego trakcie dziękowano za zaangażowanie i propagowanie czytelnictwa 

8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz zastępca Jerzy Wysocki spotkali się z pracownicami i nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera.

Niedawno został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora Biblioteki Publicznej w Brwinowie. Nowym dyrektorem została Danuta Barabasz. Podczas spotkania, które odbyło się 9 maja w filii Biblioteki w Otrębusach, burmistrz Arkadiusz Kosiński gratulował jej wyboru i życzył powodzenia w prowadzeniu placówki. Dziękował też wszystkim pracownikom za zaangażowanie i propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Brwinów.

 

W każdym z trzech miejsc, w których funkcjonuje Biblioteka Publiczna – przy ul. Grodziskiej 12, oddział dla dzieci i młodzieży przy ul. Kościuszki w Brwinowie oraz filia w Otrębusach – organizowane są już teraz różnego rodzaju wydarzenia promujące książki, np. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki czy „Wieczory z bajką”. Podczas spotkania panie zgłaszały kolejne pomysły i nowe inicjatywy. Biblioteka zaprasza – jej zbiory liczą ponad 40 tys. woluminów, a  czytelnicy mogą korzystać także z coraz popularniejszych audiobooków.

Czytelnicy filii Biblioteki w Otrębusach wiedzą już, że w maju powinni zaplanować wypożyczenie lektury na zapas: od 1 czerwca do 30 czerwca 2017 r. filia będzie zamknięta z powodu zaplanowanego już na początku roku skontrum/inwentaryzacji. Każda biblioteka ma obowiązek przynajmniej raz na pięć lat przeprowadzić kontrolę faktycznego stanu zbiorów, a tyle czasu minęło już od ostatniego skontrum w Otrębusach.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd