Błękitny Patrol WWF dziękuje 200 pomocnikom

 


  • 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  • Z tej okazji Fundacja WWF Polska dziękuje wspierającym ją 200 wolontariuszom

  • Tworzą oni Błękitny Patrol WWF, który od 8 lat monitoruje wybrzeże Bałtyku

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To okazja, aby podziękować za poświęcony czas i trud ludziom, którzy niosą pomoc oraz wspierają różnego rodzaju inicjatywy i organizacje w działaniach na rzecz lepszego świata. Do podziękowań przyłącza się Fundacja WWF Polska, która jest wspierana przez 200 wolontariuszy – Błękitny Patrol WWF. Od 8 lat monitorują oni wybrzeże Bałtyku, udzielając pomocy morskim ssakom i ptakom, sprzątając plaże i edukując w zakresie ekosystemu morskiego.

Błękitny Patrol WWF w 2010 roku liczył zaledwie 42 wolontariuszy. Odpowiedzieli oni na potrzeby ekosystemu morskiego w zakresie wspierania jego naturalności i dbania o florę i faunę Morza Bałtyckiego. Wolontariusze WWF są nierzadko pierwszym kontaktem w sytuacji, gdy potrzebna jest interwencja z powodu fok, które utknęły na plaży. Zabezpieczają teren lub przewożą zwierzęta na rehabilitację do Stacji Morskiej w Helu.

Błękitny Patrol WWF to niesamowita grupa. Zawsze są zaangażowani w swoje zajęcia i stanowią dla nas nieocenioną pomoc w naszej działalności na wybrzeżu Bałtyku. Wierzę, że to dzięki ich zaangażowaniu jesteśmy w stanie rozbudzić w społeczeństwie świadomość troski o przyrodę, a szczególnie o Morze Bałtyckie. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to doskonała okazja, aby podzielić się z ludźmi ideą wolontariatu, czyli bezinteresownej pomocy kosztem wolnego czasu z wiarą, że to co robią wpływa na świat w którym żyjemy. Błękitni są tego doskonałym przykładem! – mówi koordynator Błękitnego Patrolu WWF Rafał Jankowski.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl

kup artykuly platne