Problem (nie tylko) młodego pokolenia

 

W dzisiejszych czasach wielu ludzi jest nieszczęśliwych, nie mają oni poczucia sensu życia. Co gorsza, częściej dotyczy to nie tylko młodego pokolenia. Problem pogłębiają media społecznościowe: z publikowanych w nich zdjęć na ogół przebija szczęście, więc może nam się wydawać, że innym żyje się dobrze, a tylko nam czegoś brakuje. Co jednak zrobić, aby faktycznie być zadowolonym ze swojego życia?

– Po pierwsze, trzeba zadać sobie pytanie, jakie mamy najważniejsze, strategiczne cele w życiu, czyli co chcemy w nim osiągnąć – mówi właściciel marki szkoleniowo-doradczej Tomasz Kalko.

Następnie warto zastanowić się, czy na pewno są to nasze cele, a nie np. naszych rodziców lub wmówione nam przez media społecznościowe media. Bardzo często w reklamach próbuje się nas przekonać, że bez jakichś produktów czy usług nasze życie jest niepełne i że w nim czegoś brakuje, dlatego powinniśmy na to uważać.

Po trzecie, spróbujmy ustalić, czy osiągnięcie naszych celów może przełożyć się na korzyści finansowe, tak aby jednocześnie „być i mieć” (oczywiście myśleć w ten sposób należy tylko w przypadku niektórych dziedzin życia). Dzięki realizacji tych celów będziemy czuć się bardziej spełnieni i szczęśliwsi.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl