Nowoczesna wnioskuje o kontrolę skarbową

 

Poseł Piotr Misiło w imieniu Nowoczesnej zawnioskował do Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście o przeprowadzenie kontroli skarbowej majątku prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Powodem do takiej decyzji maja być doniesienia związane dotyczące korzystania przez niego z prywatnej ochrony.

– Pan Jarosław Kaczyński korzysta z prywatnej ochrony. Według informacji medialnych ta ochrona kosztuje 135.000 złotych miesięcznie, czyli 1.620.000 złotych rocznie. Za tę ochronę nie płaci on sam – prawdopodobnie płaci za nią partia Prawo i Sprawiedliwość – głosi treść wniosku. – Kwotę tę należy uznać za przychód i dochód Jarosława Kaczyńskiego z tytułu nieodpłatnych świadczeń – argumentują autorzy wniosku.

Jak podkreślał Misiło, „przychodami są także wartości otrzymanych świadczeń w naturze i inne nieodpłatne świadczenia”, co oznacza, że powinna w nich zostać uwzględniona kwota 1,620 mln zł, a sam podatek dochodowy miałby wynosić 514 400 zł.

– Głęboko wierzę, iż Jarosław Kaczyński nie będzie się zasłaniał w tej sprawie immunitetem, jeżeli będzie wobec niego wszczęte postępowanie – skomentował poseł Misiło.

Źródło: