W programie wyroby rękodzielnicze, stoiska gastronomiczne, kiermasz staroci oraz atrakcje dla dzieci

   • 7 kwietnia tego roku rozpocznie się Jarmark Wielkanocny w Ostrowie Wielkopolskim
  • Pojawią się stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, gastronomiczne oraz ze starociami
  • W czasie imprezy odbędzie się także zlot food trucków 

7 kwietnia tego roku rozpocznie się tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Na ostrowian, tradycyjnie, czekać będą stoiska m.in. z wędlinami, pieczywem świątecznym, wyrobami rękodzielniczymi, stoiska gastronomiczne, kiermasz staroci oraz atrakcje dla dzieci. Jednak w tym roku, w ramach Jarmarku, odbędzie się także zlot food trucków.

Ostrowski Rynek zapełni się świątecznymi ozdobami. Pojawią się stragany z wyrobami wędliniarskimi, doskonałym pieczywem, miodami i wszystkim tym, co pozwoli upiększyć wielkanocne stoły.

 

– Jarmark potrwa od 7 do 13 kwietnia, a stoiska czynne będą od godziny 10.00 do 17.00. Wzorem roku ubiegłego zorganizowany zostanie kiermasz staroci, który poprzednim razem przyciągnął osoby poszukujące obrazów, porcelany, znaczków, monet, zegarów, czy mebli – mówi Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie.

Na Rynku pojawią się też stoiska gastronomiczne, w których będzie czekać wata cukrowa, popcorn, prażynki, gofry i wiele innych.

 

Dla najmłodszych przygotowany zostanie świąteczny plac zabaw z karuzelą i zjeżdżalnią pontonową, a także gry i zabawy losowe. O świąteczną atmosferę zadba magik, który wcieli się w rolę wielkanocnego zająca.

W tym roku uczestników Jarmarku czeka jednak jeszcze jedna atrakcja. W dniach 7–9 kwietnia, w ramach Jarmarku, odbędzie się zlot food trucków. Jedenaście kuchni umieszczonych na pojazdach raczyć będzie ostrowian przysmakami z całego świata.

 

– Food trucki doskonale sprawdziły się podczas ubiegłorocznych majOSTaszków. Wielu ostrowian pytało wówczas, kiedy nadarzy się kolejna okazja, by skosztować tych przysmaków. Zaprosiliśmy je zatem do uczestnictwa w naszym Jarmarku – tłumaczy prezes Targowisk Miejskich.

Dzięki temu, że w kwietniu Ostrów odwiedzą trucki połączone w ramach innego stowarzyszenia, niż to było przy okazji majOSTaszków, mieszkańcy miasta będą mogli skosztować innych dań i innych rodzajów światowej kuchni. Będzie to możliwe w godz. 10.00–22.00.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd