Nowa inicjatywa edukacyjna

   • Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku zainauguruje działalność Forum Proobronności
  • To nowa inicjatywa edukacyjna, propagująca wiedzę z zakresu bezpieczeństwa
  • Forum będzie miejscem interakcji przedstawicieli świata polityki, nauki oraz gospodarki 

20 czerwca o godz. 11.00 Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku oficjalnie zainauguruje działalność Forum Proobronności – nowej inicjatywy edukacyjnej, która będzie miejscem propagowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, obronności oraz proobronności.

Jak podają twórcy i organizatorzy Forum – Wydział Nauk Społecznych i Technicznych oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności – to przedsięwzięcie stanowi nawiązanie do pięknej tradycji działających w kraju i za granicą ośrodków popularyzujących wiedzę.

Forum będzie miejscem interakcji przedstawicieli świata polityki, nauki oraz gospodarki, którzy w istotny sposób uczestniczą w tworzeniu podstaw szeroko pojętego bezpieczeństwa państwa.

Patronat honorowy nad Forum Proobronności sprawuje Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.

Wykład inaugurujący działalność Forum Proobronności Kujawskiej Szkoły Wyższej „Czy jesteśmy bezpieczni? Konflikty i wojny religijne we współczesnym świecie” wygłosi prof. nadzw. dr hab. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska – posłanka na Sejm RP drugiej i czwartej kadencji, doradca prezydenta RP w latach 1998–2001, a w latach 1993–1997 wiceminister spraw wewnętrznych. W programie FORUM zaplanowana jest również debata oraz pokazy służb.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd