Nowa inwestycja już pewna

   • Wczoraj ogłoszono otwarcie w Gdańsku globalnego centrum usług Swarovskiego
  • Decyzja została podjęta po analizie czynników istotnych dla firm
  • O zaletach inwestycji mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk 

Wczoraj w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku ogłoszono otwarcie na terenie miasta globalnego centrum usług światowego czołowego producenta szlifowanego kryształu – Swarovskiego. Będzie ono finansowo-administracyjnym zapleczem firmy. Jak oświadczył dyrektor zarządzający Swarovski Global Business Services Wojciech Krygowski, będzie się ono zajmowało zagadnieniami z zakresu kadr, płac, księgowości i zakupów na rzecz całej grupy Swarovski.

Decyzja o otwarciu centrum w Gdańsku została podjęta po analizie czynników istotnych dla firmy. Jak przyznał z wystąpieniu podczas ogłoszenia inwestycji wiceprezes firmy Swarovski ds. operacyjnych finansów i administracji Marcel Angst, o wyborze Gdańska zdecydowały wykształcona kadra, warunki infrastrukturalne, możliwości współpracy z lokalnymi władzami oraz kultura miasta, uznana za zgodną z wartościami firmy.

 

– Profesjonalizm i ogromne zaangażowanie przedstawicieli władz stworzyło solidną podstawę do długotrwałych zobowiązań z naszej strony – stwierdził Angst.

Zalety inwestycji podkreślił również obecny na ogłoszeniu marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

– Po wielu miesiącach niełatwych negocjacji dziś usłyszeliśmy szereg komplementów dotyczących lokalizacji na Pomorzu. Jest to kolejna ważna firma o zasięgu globalnym, która realizuje swoje usługi w Gdańsku – powiedział.

Stała siedziba Swarovskiego w Gdańsku ma zostać otwarta już w czerwcu tego roku. Zakończenie realizacji utworzenia całej inwestycji została zaplanowana na kilka najbliższych lat.