Ogranicz wydatki na paliwo

 

Wydatki na paliwo to jedne z najwyższych kosztów, ponoszonych przez osoby prywatne i firmy transportowe. Dlatego nawet nieznaczne obniżenie jego zużycia może przyczynić się do sporych oszczędności. Gdzie ich szukać?

Jeden z najważniejszych sposobów pozwalających obniżyć zużycie paliwa to kontrola spalania. W dokładnym pomiarze poboru pomaga zainstalowany w układzie paliwowym licznik przepływu. Dzięki wewnętrznemu systemowi IT ułatwia on precyzyjne monitorowanie zmian w poziomie zużycia paliwa i oblicza jego średnie zużycie.

Zbyt wysoki poziom zużycia paliwa wynika często również z niewłaściwych przyzwyczajeń kierowców niewłaściwego stylu jazdy kierowców. Eliminacja złych nawyków i poprawa stylu jazdy kierowców może obniżyć zużycie paliwa. W osiągnięciu tego celu pomagają rozwiązania, umożliwiające stały monitoring jazdy.

Na wzrost zużycia paliwa mogą również znacząco wpływać niesprawne hamulce, spalone świece zapłonowe, zużyty olej w silniku czy nawet źle ustawiona zbieżność kół, dlatego tak ważne jest regularne serwisowanie pojazdów. Oprócz obniżenia poziomu spalania minimalizuje ono też ryzyko awarii, a przez to zapewnia ciągłość wykonywanych zleceń. Na zmniejszenie ilości pobieranego paliwa wpływa również utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponach. Zgodnie z danymi producentów opon, obniżenie ciśnienia o 1 bar prowadzi do zwiększenie oporu toczenia aż o 30%, co przekłada się na zwiększenie zużycia paliwa o około 5%.

Obniżyć zużycie paliwa pomaga również optymalny dobór tras. Określenie najbardziej korzystnej drogi przejazdu w widoczny sposób przekłada się na obniżenie poziomu spalania i efektywniejszą eksploatację samochodów.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl


kup artykuly platne