Spotkanie z użytkownikami mediów społecznościowych

 

Modernizacja techniczna armii i zmiana jej struktury poprzez uzupełnienie o WOT to jedne z głównych zadań, przed jakimi w ostatnich dwóch latach stał resort obrony – powiedział w czwartek minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. "Poświęciliśmy wysiłek na przemianę polskiej armii" – dodał.

Macierewicz wziął w czwartek udział w spotkaniu z użytkownikami mediów społecznościowych w formule #TweetUp. W wystąpieniu otwierającym spotkanie, minister mówił o głównych zadaniach realizowanych przez MON w ciągu ostatnich dwóch lat.

W ocenie Macierewicza, na początku obecnej kadencji przed kierownictwem resortu stały "dwa główne zagadnienia". "Po pierwsze zmiana struktury wojska przez uzupełnienie, rozszerzenie struktury wojska zawodowego o Wojska Obrony Terytorialnej" – mówił minister. Według niego, WOT "wiąże armię ze społeczeństwem" oraz sprawia "że wzrasta poczucie bezpieczeństwa". "Wojska Obrony Terytorialnej są najskuteczniejszym sposobem odstraszania, pokazania agresorowi, że naród polski się nie podda, dlatego że zaangażowany jest cały naród w gotowość walki, przeciwstawienia się agresji" – oświadczył minister.

Drugim zagadnieniem, jak mówił, jest modernizacja techniczna armii. Macierewicz poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch lat resort obrony podpisał ok 250 umów modernizacyjnych.

"Poświęciliśmy wysiłek na przemianę polskiej armii. Armii, która miała olbrzymie zalety, która miała znakomitych dowódców, która miała znakomita kadrę, ale była zamknięta, była zmniejszana, na którą pieniądze były likwidowane, której infrastruktura była doprowadzana do stanu katastroficznego i która była prowadzona według zasady, że w ciągu najbliższych dwudziestu lat nie będzie w Europie wojny" – ocenił szef MON. "Nie ma nic bardziej dobitnie pokazującego, jak ówczesne elity bagatelizowały zagrożenia ze Wschodu" – dodał.

Źródło: