Kolejny wypadek na przejeździe kolejowym

Dziś rano, około godziny 6:20, na strzeżonym przejeździe kolejowym na drodze wojewódzkiej nr 308 motocykl wjechał w bok pociągu relacji Wolsztyn – Poznań. W wyniku wypadku jednoślad wybuchnął i stanął w płomieniach. Jego kierowcę z lekkimi poparzeniami zabrano do szpitala.

Miejsce, w którym doszło do wypadku, okazuje się feralne. Wczoraj dokładnie na tym samym przejeździe doszło do zderzenia pociągu z ciągnikiem rolniczym. Od tragicznego zdarzenia nie działała tam rogatka. Być może to sprawiło, że dziś również doszło do wypadku.

– Rogatki od wczoraj były uszkodzone. Na chwilę obecną jest ustawiony znak „stop” z tabliczką informacyjną „sygnalizacja uszkodzona” – informował Kamil Sikorski z komendy policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W związku z wypadkiem utrudniony jest ruch w okolicy wydarzenia – zarówno szynowy, jak i drogowy.

– Pociągi mogą mieć opóźnienia, bo dopiero po godzinie 7.30 podjechał inny szynobus, który będzie holował ten, w który uderzył mężczyzna. Policjanci zabezpieczają wszystkie ślady zdarzenia – ostrzegał Kamil Sikorski z komendy policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Ponadto zablokowana jest droga wojewódzka nr 308 na odcinku Kościan – Grodzisk. W celu rozładowania ruchu organizowane są objazdy.