Mariusz Błaszczak ocenia wczorajsze zatrzymania

   • Nie cichną komentarze po wczorajszych zatrzymaniach urzędników przez CBA
  • Do informacji odniósł się również minister spraw wewnętrznych i administracji
  • Oświadczenie wydała prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz- Waltz 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Prokuraturę Krajową, CBA zatrzymało wczoraj rano 5 osób związanych ze śledztwem dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Są to znany warszawskie adwokat Robert N., były Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R., rodzice byłego urzędnika – Wojciech R. i Alina D. oraz Marcina L.

– Zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, tam usłyszą zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym – potwierdziło CBA.

Do informacji o aresztowaniach odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, który zwrócił uwagę na brak konsekwencji trwającej afery dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz- Waltz.

– To jest jeden wielki skandal, to co przez lata dzieje się podczas prezydentury pani Gronkiewicz-Waltz, która wciąż, zdaje się, jest wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Żadnych wniosków PO nie wyciągnęło z tej gigantycznej kompromitacji pani Gronkiewicz-Waltz – ocenił w wywiadzie dla Polskiego Radia szef resortu spraw wewnętrznych.

Prezydent warszawy wydała w związku ze sprawą oficjalne oświadczenie.