Strażacy w stanie gotowości

   • W związku z opadami deszczu, burzami i wichurami strażacy interweniowali 6329 razy
  • W akcjach uczestniczyło prawie 29 tys. strażaków PSP i OSP
  • Zostało rannych sześć osób, w tym dwóch strażaków 

W czwartek strażacy interweniowali 6329 razy w związku z opadami deszczu, burzami i wichurami – poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. W akcjach uczestniczyło prawie 29 tys. strażaków PSP i OSP. Sześć osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków.

Najwięcej interwencji strażacy mieli w woj. mazowieckim – 3141, w woj. lubelskim – 586 i na Podlasiu – 499. Frątczak podał, że w całej Polsce zostało uszkodzonych lub zerwanych 468 dachów, w tym 279 na budynkach mieszkalnych. Strażacy usuwali także 5065 połamanych przez wiatr drzew oraz wypompowywali wodę z zalanych budynków.

– Sześć osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków – powiedział Frątczak.

W czwartek w całej Polsce w akcjach brało udział prawie 7 tys. pojazdów strażackich i prawie 29 tys. strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Rzecznik poinformował, że w piątek ostrzeżenie pierwszego stopnia jeśli chodzi o deszcz i wiatr dotyczy województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że nadal bez prądu jest 125 tys. odbiorców, w tym 77 tys. na Mazowszu.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl