W województwie mazowieckim sprzedano ponad 1,5 ton narkotyków

   • Handlarze narkotyków zatrzymani
  • Zabezpieczono 100 tysięcy złotych
  • Przestępcom postawiono zarzuty 

Dziś doszło do tymczasowego aresztowania przez funkcjonariuszy CBŚP członków grupy przestępczej, działającej na terenie województwa mazowieckiego. Zatrzymań dokonano w mieszkaniach w Mińsku Mazowieckim i Garwolinie. Łącznie aresztowano 5 osób, w tym lidera grupy Mariusza M., do którego ujęcia niezbędna była współpraca antyterrorystów. Funkcjonariusze obawiali się bowiem, że mężczyzna będzie uzbrojony.

 

– Policjanci wiedząc, że jeden z mężczyzn może posiadać broń i jest agresywny, poprosili o pomoc antyterrorystów – czytamy w komunikacie CBŚP.

Handlarze działali w województwie mazowieckim od 2007 r. Na ich trop wpadli funkcjonariusze radomskiego CBŚP. Przestępcy wprowadzili na rynek ponad 1,3 ton amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Zabezpieczono także 100 tysięcy złotych zgromadzone przez gangsterów.

 

Zatrzymanym zostały już postawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami. Dwóch z nich odpowie dodatkowo za kierowanie grupą przestępczą. Sprawę nadzoruje prokurator Lubelskiego Wydziału do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Przestępcom grozi nawet 12 lat więzienia.