Odbyły się występy muzyczne, rajdy, turniej szachowy, a także piknik rodzinny

   • 27 maja na rynku w Byczynie odbyła się impreza „I Byczyński Byk”
  • Byczynianie wzięli udział w występach muzycznych, rajdach i turnieju szachowym
  • W godzinach popołudniowych mieszkańcy uczestniczyli w pikniku rodzinnym 

Występy zespołów muzycznych, rajd rowerowy i Nordic Walking, turniej szachowy, a także piknik rodzinny – to tylko część atrakcji, z jakich mogli skorzystać mieszkańcy podczas wydarzenia pod nazwą „I Byczyński Byk”. W imprezie, która odbyła się w sobotę, 27 maja, na rynku w Byczynie, wzięli udział prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami – Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także radna Anna Lichota.

 

„I Byczyński Byk” to nie tylko rodzinny festyn na rynku. Przed południem mieszkańcy wzięli udział w rajdzie rowerowym, w którym mieli do pokonania trasę około 17 km, a także w rajdzie nordic walking, podczas którego przeszli łącznie 10 km. Byczynianie zmierzyli się również w turnieju szachowym systemem P-10, który odbył się w Klubie NIKO przy ul. Korczyńskiego. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

Natomiast w godzinach popołudniowych mieszkańcy tłumnie wzięli udział w pikniku rodzinnym, podczas którego mogli skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji, które zorganizowano przy dużym zaangażowaniu lokalnej społeczności. Chętnie odwiedzali również stoisko miasta, na którym można było – w zamian za drobny upominek – złożyć skierowane wcześniej do mieszkańców ankiety dotyczące zrealizowanych w dzielnicy zadań, a także tych, które wydają się priorytetem na najbliższy czas.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd