Innowacje technologiczne już wkrótce w sklepach?

 

Specjalizująca się w handlometrii polska firma Surge Cloud w lipcu przeprowadzi pierwsze wdrożenia systemu optymalizującego zatowarowanie sklepu. Podstawą innowacji technologicznej jest tzw. inteligentna półka, która pozwoli producentom i sieciom handlowym na niemal pełną kontrolę produktu oferowanego w sklepie. Surge Cloud wyposaży sklepy w inteligentne półki, witryny chłodnicze czy nawet chłodziarki, dzięki którym możliwe będzie zbieranie w czasie rzeczywistym takich danych, jak udział i poziom dostępności produktu na półce, inwentaryzacja kategorii czy rotacja.

– Brak danych o produkcie i czas potrzebny na ich pozyskanie utrudniają pracę przedstawiciela handlowego producenta i generują koszty dla wielkopowierzchniowego sklepu. Chcemy to zmienić, odzyskać ich czas i dać im narzędzie, które dostarczy dane, zwiększy sprzedaż i pozwoli na zmniejszenie obciążenia operacyjnego. Dla każdego to jest win-win – wyjaśnia CEO startupu Marcin Dąbrowski.

Rozwiązanie w postaci inteligentnej półki wykorzystuje sensory informujące o zatowarowaniu sklepu, dzięki czemu może znacznie wpłynąć na redukcję strat w sprzedaży oraz poprawienie wydajności ekspozycji produktu.

– Matematyka jest bezlitosna. Jeżeli producent napojów posiada 40 tysięcy własnych lodówek w terenie, to koszty kontroli tego, czy ktoś nie trzyma w nich innych produktów są absurdalne. Zazwyczaj jest to kilka wizyt w miesiącu w każdym z tych punktów. A można to zastąpić wprowadzeniem odpowiedniej innowacji technologicznej – mówi Kierownik Wydziału Integracji Rozwiązań Mobilnych IoT i Zaawansowanych Technologii Integrated Soultion Tomasz Stępiński-Ustasiak.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl