Powstaną dwa zakłady produkcyjne

   • Koncern Bosch und Siemens rozbudowuje swoje zakłady
  • Na swoje potrzeby modernizuje dwie hale we Wrocławiu
  • W fabryce ma znaleźć zatrudnienie ok. 1000 osób 

Koncern Bosch und Siemens Hausgeräte Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o. rozbudowuje swoje zakłady. Podjęte dotąd decyzje inwestycyjne, szacowane na niemal 200 mln złotych, uzupełniono teraz o zakup i modernizacje na potrzeby firmy dwóch hal przy ul. Żmigrodzkiej 143 we Wrocławiu.

– W tej chwili w zasadzie pracuje ekipa rzędu 160 osób z wielu firm z Wrocławia i okolic, które nam pomagają żebyśmy zdążyli na czas. Oprócz tego montujemy i zamawiamy do linii produkcyjnych maszyny i urządzenia. To wszystko po to, żeby cały proces produkcyjny odbywał się we Wrocławiu – zapewnia prezes zarządu firmy Konrad Pokutycki. – Chcemy wytwarzać nowoczesne piekarniki do zabudowy i lodówki marek Bosch i Siemens w dwóch zakładach pracy we Wrocławiu. Zainwestujemy w to ponad pół miliarda złotych. Deklarujemy tysiąc miejsc pracy – dodał.

Otwarcie nowo nabytych hal produkcyjnych planowane jest na wrzesień 2017. Obecnie trwa na ich terenie remont, modernizacja infrastruktury informatycznej i transportowej, a także montaż linii produkcyjnych i maszyn.

W fabryce ma powstawać głównie sprzęt kuchenny przeznaczony do zabudowy – zwłaszcza piekarniki i lodówki. Zgodnie z kalkulacjami produkowane ma być w niej łącznie 2 mln urządzeń rocznie.