Infrastruktura Mazowsza coraz bardziej rozbudowana

 

W resorcie infrastruktury podpisano umowy na kolejny fragment autostrady A2 od Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, na budowę węzła Lubelska w ciągu drogi S17 oraz na budowę wiaduktu w Legionowie na trasie krajowej nr 61.

– Dzisiaj następuje podpisanie umowy na realizacje dwóch odcinków autostrady A2 Węzeł Lubelska – Mińsk Mazowiecki. (...) Dzisiaj podpisana zostaje też umowa na budowę drogi S17 Warszawa – Garwolin, dokładnie węzeł Lubelska, i budowa na realizację wiaduktu w Legionowie – powiedział we wtorek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

– Bardzo się cieszę, że przechodzimy bezpośrednio do realizacji autostrady A2. Pragnę przypomnieć, że w zmodyfikowanym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki decyzji premiera Morawieckiego i dzięki decyzji rządu (...), został zwiększony limit finansowy do 135 mld zł. (...) Autostrada A2 będzie zgodnie z tym programem realizowana do Białej Podlaskiej. Dzisiaj umowa na pierwsze dwa odcinki – dodał.

Pierwszy fragment A2, na który podpisano umowę, ma mieć długość prawie 5,6 km, a koszt jego budowy to 200,2 mln zł. Drugi odcinek tej trasy będzie miał długość prawie 9,2 km i będzie kosztował 302,3 mln zł. Węzeł Lubelska będzie miał 2 km długości, a koszt jego wykonania sięgnie 190,4 mln zł. Z kolei wiadukt w Legionowie będzie miał 1,8 km długości, a jego budowa pochłonie 45,7 mln zł.

Źródło: