Dlaczego Polsce nie grozi islamizacja?

 

Polski zakaz dla muzułmanów – to tytuł artykułu prof. Daniela Pipesa, prezesa prywatnego ośrodka badawczego „Forum Bliskowschodnie”, który został opublikowany w The Washington Times. Jak twierdzi ekspert, Polska uniknie kryzysu islamizacji, który grozi Zachodniej Europie z powodu muzułmańskich uchodźców.

– W Polsce brak zagrożenia imigracją z Bliskiego Wschodu spowodowany jest polityką obrony cywilizacji rządzącej partii PiS, która wprowadziła prawie absolutny zakaz imigracji z państw muzułmańskich – ocenia profesor.

W komentarzu, który został oparty na obserwacjach po tygodniowym pobycie w Polsce Pipes ocenia, że także partie o podobnych poglądach, które ostatnio doszły do władzy na Węgrzech, we Włoszech i w Austrii, są partiami „cywilizacjonistów”.

– W Polsce nadal toczy się debata, czy zakaz imigracji dla muzułmanów był wynikiem rozbudzenia przez PiS antymuzułmańskich nastrojów w polskim społeczeństwie, jak utrzymują krytycy, czy też odpowiedzią na antymuzułmańskie emocje polskiego społeczeństwa, jak twierdzą zwolennicy tej partii – ocenia Pipes.

Źródło: