Nie wycofa słów o antysemityzmie „wyssanym z mlekiem matki”

 

Zgodnie z oświadczeniem, które wydał minister spraw zagranicznych Izraela Israel Katz, nie żałuje swoich słów o antysemityzmie Polaków „wyssanym z mlekiem matki” i nie ma zamiaru przepraszać Polaków za twierdzenia o polskiej „współpracy z nazistami”.

– Nie będę przepraszał Polaków za moje uwagi na temat ich współpracy z nazistami – stwierdził Katz w czasie wywiadu dla telewizji Reshet 13.Jak dodają izraelskie media, minister spraw zagranicznych Izraela Israel nie tylko nie zamierza wycofać się z powiedzianych słów, ale i powtarza, że „wielu Polaków współpracowało z nazistami”.

Słowa Katza o antysemityzmie Polaków „wyssanym z mlekiem matki” wywołały negatywną reakcję wielu polityków na Twitterze.

– Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze jak wczorajsza wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza – napisała w poście ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, sugerując później, iż za te słowa Polacy powinni zostać przeproszeni.Nieprzychylnie wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Israela Katza ocenił również Departament Stanu USA, a także Mike Pompeo w rozmowie z Jackiem Czaputowiczem.

kup artykuly platne