Spotkanie z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego

   • Poseł Jacek Sasin pojawił się na spotkaniu z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego
  • Argumentował zasadność projektu utworzenia metropolii warszawskiej
  • Odniósł się również do postulatu o przeprowadzeniu referendum 

Poseł Jacek Sasin, promujący plany dotyczące utworzenia metropolii warszawskiej, pojawił się na spotkaniu z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego – jednej z 30 gmin, które mają wejść w obręb nowej jednostki samorządu terytorialnego, by uargumentować zasadność głośno komentowanego ostatnio projektu.

– Dyskusja o ustawie metropolitalnej toczy się od wielu lat. Zaznaczam, że ta ustawa nie jest przeciwko wam. Dziwi mnie, że zamiast poczekać, to z góry zakłada się, że będzie źle – mówił Sasin. – Wychodzę z założenia, że ludzie chcą mieć lepiej a nie gorzej. Więc jeśli się daje propozycje, że będzie lepiej, a państwo mówią, że ich nie chcecie i jeszcze mówicie, że wolicie płacić za bilet w drugiej strefie, a nie w pierwszej, bo to jest dla was lepsze, to trudno racjonalnie rozmawiać. Chcę wam to wszystko wytłumaczyć. Daliście się zwieść propagandzie "totalnej opozycji” – dodał.

Słowa twarzy posła PiS nie przekonały jednak wszystkich uczestników spotkania.

– Ja walczę o nasze miasto, które chcecie zniszczyć! – wykrzykiwała jedna z uczestniczek.

– Dzięki temu nie przejdzie pan do historii jako niszczyciel demokracji lokalnej. Niech pan się z tego wycofa i będzie pan mógł spokojnie chodzić po tym świecie. Inaczej przejdzie pan do historii jako niszczyciel – mówił wójta gminy Stare Babice Krzysztof Turek.

Uczestnicy spotkania w Ożarowie Mazowieckim domagali się również przeprowadzenia referendum w sprawie. Poseł Sasin stwierdził jednak, że jest na to za wcześnie.

–Żeby skutecznie zapytać narodu o coś, to trzeba najpierw położyć na stole propozycje, a nie zapytać się ot tak – argumentował.