Powstanie statua Jezusa Chrystusa

Rada miejska w Jaśle (woj. podkarpackie) użyczyła parafii pw. Chrystusa Króla terenu, na którym stanąć ma pomnik Jezusa Króla Wszechświata. Jasielski Chrystus wzorowany ma być na tym ze Świebodzina. Nie będzie miał jednak 33 metrów wysokości, ale trzynaście.

– Miasto nie może finansować tego typu działań, radni jedynie zgodzili się na budowę – podkreśla burmistrz Ryszard Pabian w rozmowie z portalem jaslo4u.pl. – A działkę tylko użyczyliśmy, bo nie chcemy pozbywać się miejskich terenów.

O użyczenie działki o powierzchni 800 metrów kwadratowych osobiście wnioskował proboszcz Grzegorz Bogota. Nie jest to jednak inicjatywa jednego księdza. Już ponad rok temu zawiązał się specjalny komitet, który gromadzi środki na budowę żelbetowego Jezusa Króla Wszechświata.

Początkowo statua miała stanąć w innym miejscu – na terenie należącym do diecezji rzeszowskiej. Biskup Jan Wątroba nie był jednak entuzjastą stawiania kolejnego wielkiego Chrystusa i nie wyraził na to zgody. Obecna lokalizacja to działka przy ul. Na Kotlinę.