Burzliwe obrady wokół ustaw sądowych

 

Jarosław Kaczyński jest tchórzem – stwierdziła z mównicy sejmowej posłanka koła Liberalno-Społeczni Joanna Scheuring-Wielgus.

W efekcie wypowiedzi posłanki musiał zareagować wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS), który zaapelował, aby nie obrażała posłów i pouczył ją, że będzie ukarana za tę wypowiedź.

Słowa posłanki Joanny Scheuring-Wielgus to fragmenty wypowiedzi podczas debaty o ustawach sądowych.

– Procedowanie tych ustaw jest tak szybkie, że nawet osoby, które regularnie śledzą prace Sejmu z pewnością straciły rachubę. Dziwie się tym wszystkim posłom i posłankom, którzy siedzą w piątych i szóstych rzędach, czy wy nie widzicie, że jesteście manipulowani przez posła Kaczyńskiego, który robi wam wodę z mózgu? Dlaczego wyłączyliście myślenie? Dlaczego wyłączyliście słuchanie logicznych argumentów – zwróciła się do posłów PiS Joanna Scheuring-Wielgus.

Kiedy nazwała szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisława Piotrowicza i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego „tchórzami”, wypowiedź zaskutkowała wyłączeniem posłance mikrofonu.

Jarosław Kaczyński jest tchórzem – powtórzyła mimo ostrzeżeń Joanna Scheuring-Wielgus po ponownym włączeniu mikrofonu.

– Pani poseł, proszę nie obrażać innych posłów. Ostrzegam panią, że pani oprócz sprawy w prokuraturze za przestępstwo, w którym pani uczestniczyła przedwczoraj, będzie ukarana również za tę wypowiedź – pouczył ją marszałek Terlecki.

Źródło: