Poseł wyrzucony z PO przez Schetynę ma nowy plan

– Jesienią będziemy zakładali koło poselskie – ogłosił na antenie TVN24 poseł Michał Kamiński, obecnie bezpartyjny.

Na polskiej scenie politycznej koło ma zająć miejsce Platformy Obywatelskiej, która pod rządami Grzegorza Schetyny „skręca w prawo” i wdaje się w „konszachty z PiS”. Ma być ono „racjonalną i centrową, ale twardą opozycją wobec Prawa i Sprawiedliwości”.

W skład nowego koła wejść mieliby przede wszystkim posłowie wyrzuceni ostatnio z PO. Oprócz Kamińskiego byliby to więc Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski. Padło także nazwisko Stefana Niesiołowskiego, któremu coraz bardziej nie pod drodze ze Schetyną.

Michał Kamiński kilkakrotnie odnosił się do wywiadu, jakiego Schetyna udzielił „Do Rzeczy”. Szef PO deklarował tam, że chciałby walczyć o głosy czytelników prawicowego tygodnika i że skończy z „lewicowym eksperymentem” w swojej partii.

– Nie wiem, co Grzegorz Schetyna uważa za lewicowy eksperyment, może poparcie dla in vitro? – zastanawiał się Kamiński. – Mogę powiedzieć tak: szerokiej drogi na prawo. To droga donikąd. Próba wymyślenia PiS-u bis i obchodzenia z PiS-u z prawnej strony będzie nieskuteczna.