Skorzystała z zaproszenia premier Beaty Szydło

   • Dziś z wizytą w Polsce przebywać będzie niemiecka kanclerz Angela Merkel
  • Zostanie powitana o godzinie 14.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  • Kancelaria premiera zdradza tematy rozmów 

Dziś z wizytą w Polsce przebywać będzie niemiecka kanclerz Angela Merkel. Do Warszawy została zaproszona przez premier Beatę Szydło. Zostanie powitana o godzinie 14.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie następnie odbędzie rozmowę z polską premier. Na godzinę 15.00 zaplanowano spotkanie obu szefowych rządów z mediami.

– Wśród bilateralnych kwestii do poruszenia znajdą się m.in. sytuacja Polonii w Niemczech oraz wzajemne wsparcie dla kandydatur w instytucjach międzynarodowych. Planowana jest rozmowa na temat bieżącej agendy politycznej w Europie, w tym warunków opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, polityki migracyjnej oraz polityki energetycznej UE – głosi komunikat na stronie internetowej premier.

Szefowa niemieckiego rządu spotka się również z prezydentem Andrzejem Dudą, liderami partii PiS, PO i PSL – Jarosławem Kaczyńskim, Grzegorzem Schetyną i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, a także przedstawicielami mniejszości niemieckiej.Na zakończenie wizyty zaplanowano uroczystą kolację w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.