Została brutalnie zamordowana

   • Wczoraj w Parku Kościuszki w Katowicach znaleziono ciało kobiety
  • 62-latka miała poderżnięte gardło oraz inne obrażenia na ciele
  • Policja apeluje do wszystkich osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat zabójstwa 

W dniu wczorajszym w Parku Kościuszki, za pomnikiem Tadeusza Kościuszki w pobliżu ul. Pięknej w Katowicach, znaleziono ciało kobiety. Zgłoszenie o tym, iż zauważono zakrwawioną kobietę, dyżurnego pogotowia ratunkowego odebrał o godz. 13.20. Przybyła na miejsce karetka stwierdziła, że 62-latka miała poderżnięte gardło oraz inne obrażenia na ciele.

Ofiara zamieszkiwała osiedle położone niedaleko parku. W miejscu, w którym została zamordowana, miała pojawić się na spacerze z psem. Zginęła około 20 minut po wyjściu z domu. Nie są znane motywy działań sprawcy. Wiadomo, że kobieta miała przy sobie telefon komórkowy i klucze do domu, które nie zostały jej skradzione. Nie znaleziono przy niej jednak dokumentów.

– Motyw rabunkowy raczej więc dopada – oceniają śledczy.

Część parku, w którym znaleziono ciało, została na noc zamknięta przez Policję. Park nie jest monitorowany, stąd tez przebieg wydarzeń ustalany jest na podstawie śladów zebranych na miejscu zbrodni. Nieznany jest też motyw zabójstwa. Sprawą zajęła się specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat zabójstwa.

– Prosimy też o informacje od osób, które w ostatnim czasie zauważyły w parku kogoś dziwnego lub coś niepokojącego, były świadkami jakichś zastanawiających zdarzeń – mówi rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej w Katowicach, podinspektor Aleksandra Nowara.