Utrudnienia na drodze

Dziś około godz. 7 rano na wysokości biurowców PWC na DTŚ doszło kolizji. Na pasie prowadzącym w stronę centrum Katowic zderzyły się trzy samochody osobowe. Choć nie ma ofiar, w efekcie zdarzenia zwężony jest pas jezdni. Ponadto zablokowany jest tunel pod Rondem gen. Jerzego Ziętka. Spowodowało to olbrzymi korek, który zaczyna się w Chorzowie.– Przed zjazdem na ulicę Chorzowską zderzyły się citroen, opel i skoda. Ruch odbywa się jednym pasem – mówi rzecznik katowickiej Policji komisarz Aneta Orman.

To nie jedyny wypadek, do jakiego doszło dziś na katowickiej drodze. Ograniczona widoczność z powodu deszczu sprawiła bowiem, iż na wiadukcie nad ulicą Bracką w Katowicach doszło do kolizji trzech pojazdów. W efekcie od 7.20 ruch utrudniony jest również na DTŚ w kierunku Sosnowca.

 

Do podobnych zdarzeń doszło również na autostradzie A4 Kraków–Katowice. Po wypadku TIRa  trasa z Brzęczkowicz do Katowic była zablokowana. Dwie kolejne kolizje miały miejsce na zjeździe z autostrady A1 oraz na 318 kilometrze w Zabrzu .

– We wszystkich trzech kolizjach, przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych – tłumaczą w Policji Autostradowej.

Ostrzegają tym samym przed utrudnieniami i apelują do kierowców o ostrożność.