Znikną 4 marki firmy Unilever

 

Jak wynika z komunikatu sieci sklepów Kaufland, ze sklepowych półek zniknie około 90 artykułów należących do 4 marek firmy Unilever: Sunlight, Surf, Coccolino i Knorr. Decyzję o wycofaniu produktów uzasadnia „drastyczna podwyżka cen”, która nastąpiła bez uzgodnienia. Jak podało w oświadczeniu Biuro Prasowe Kaufland Polska, firma nie zaakceptowała nowych warunków współpracy.

Kaufland i Unilever przez lata zbudowali dobre relacje partnerskie. Z przykrością przyjęliśmy więc decyzję dostawcy o znacznym podniesieniu cen produktów dla sieci Kaufland, co musiało spotkać się z brakiem naszej akceptacji. Nowa oferta oparta jest na warunkach, które obok wysokiej jakości i dużego wyboru nie pozwalają zaoferować naszym klientom najlepszych cen, a to jedna z głównych obietnic firmy Kaufland złożonej naszym klientom. W związku z powyższym wstrzymane zostały dostawy produktów m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji i Chorwacji – informuje Biuro Prasowe Kaufland Polska.

Centrala sieci sklepów Kaufland w Niemczech wycofała ze sklepowych półek 500 produktów Unilever, w tym wiele znanych marek: Lipton, Ben&Jerry's, Domestos, Magnum, Rexona czy Dove. W Polsce decyzja objęła wyłącznie 4 marki. Jak jednak zapewniają przedstawiciele sieci sklepów, Kaufland Polska „współpracuje z szerokim gronem producentów i będzie nadal oferował klientom duży wybór produktów zarówno marek producenckich, jak i własnych, które są atrakcyjną alternatywą dla cotygodniowych zakupów”.

kup artykuly platne