W Polsce pieniądze dostaje co 3 dziecko

 

Jedynie co trzecie dziecko w Polsce dostaje kieszonkowe. Jak twierdza eksperci, to niewielka liczna, biorąc pod uwagę korzyści takiego rozwiązania. Dzięki regularnemu otrzymywaniu niewielkich pieniędzy, dziecko może nauczyć się planować wydatki, oszczędzać i dokonywać przemyślanych wyborów finansowych.

Warto o tym pamiętać i zastanowić się, czy nie lepiej dać dziecku kieszonkowe do samodzielnego gospodarowania niż kupować kolejne zabawki, które – prędzej czy później – zapewne się znudzą. Oczywiście, nad tym, jak dziecko wydaje swoje pieniądze, warto mieć kontrolę. Nie ma nic pouczającego w wydawaniu pieniędzy na wszystko, na co tylko dziecko ma ochotę. Dlatego dziecku trzeba pomagać, doradzać i wyjaśniać, jak mogą się skończyć jego pomysły.

Własne pieniądze to też okazja do zastanowienia się, czy nie założyć dziecku konta bankowego. Choć możliwe jest to przed ukończeniem 13 roku życia, większość ofert bankowych stworzonych jest o nastolatkach powyżej 13 lat.

– Zazwyczaj prowadzenie tego typu konta bankowego jest zwolnione z opłat, podobnie zresztą jak korzystanie z dołączonej karty płatniczej. Takie konto to bardzo duża wygoda i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa dla rodziców, bo w sytuacji awaryjnej, jakiegoś wyjazdu czy nieobecności można szybko przelać dziecku dodatkowe środki – mówi Agnieszka Gorzkowicz z biura prasowego Credit Agricole.


Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl