Ogłoszenie zamieściła w sieci

 

Funkcjonariusze policji w Opolu zatrzymali 22-letnią kobietę, która zamieściła w sieci ogłoszenie o chęci sprzedaży dziecka, którego się spodziewa. Jak wyjaśniała nieodoszła matka, chciała w ten sposób wyłudzić pieniądze od osób zainteresowanych zakupem dziecka i nielegalną adopcją.

– Podczas monitorowania sieci policjanci natrafili na bardzo niepokojące treści. Na jednym z forów ogłoszeniowych oraz na popularnym portalu społecznościowym, zostały umieszczone oferty sugerujące handel ludźmi. Ktoś proponował, że za odpowiednią opłatą odda dziecko do adopcji – relacjonował mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Pomimo użycia fałszywych danych do założenia kont na portalu społecznościowym, policjantom udało się ustalić adres, pod jakim nadawca ogłoszenia korzystał z komputera. Na miejscu zatrzymano siostry w wieku 22 i 26 lat.

– Okazało się, że pod tym adresem jest zameldowane również roczne dziecko, dlatego kryminalni musieli działać bardzo szybko. Zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania już następnego dnia. Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że 22-latka symulowała ciążę przed osobami zainteresowanymi jej ofertą. Kobieta miała nakłaniać te osoby do wpłacania pieniędzy na zakup odżywek, witamin, lekarstw oraz akcesoriów dla niemowląt – dodał Rzeczkowski.

kup artykuly platne