Min. 90 tysięcy złotych przepływów

   • Komitet Społeczny KOD wystawiał faktury na rzecz firmy Kijowskiego
  • Lider KOD wydał oświadczenie
  • Doniesienia traktuje jako kolejną prowokację 

Po tym, jak portalowi Onet.pl udało się ustalić, że Komitet Społeczny KOD wystawił 6 faktur na kwotę 15 190,50 złotych brutto za wykonanie usług informatycznych na rzecz należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony spółki MKM Studio, lider KOD wydał oświadczenie.

– Od samego początku dla KOD-u najważniejsza była jego internetowa sprawność i bezpieczeństwo. Moja spółka zaczęła świadczyć usługi na rzecz ruchu. Nigdy nie była to pensja, co najwyżej zwrot kosztów części ponoszonej pracy. Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki i każdej godziny poświęconej dla KOD-u. Być może zabrakło mi doświadczenia i ostrożności, ale zaręczam że nie ma w tej sprawie nieuczciwości. Błędem było pewnie połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD. Ale z każdej z tych ról wywiązałem się uczciwie. Atak na mnie traktuję jako kolejną prowokację – stwierdził Kijowski.

Pieniądze, którymi KOD zapłacił firmie MKM Studio pochodziły ze zbiórki publicznej. Co więcej, jak przekonują dziennikarze Onetu – Janusz Schwertner i Andrzej Gajcy – według czterech niezależnych źródeł prace informatyczne na rzecz komitetu społecznego z Kijowskim na czele wykonywane były przez wolontariuszy.