Na wizę czeka 25 tys. osób

 

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, na wizę z prawem do pracy na terenie Polski w ambasadzie w New Delhi w Indiach czeka niemal 25 tys. osób. Wśród chętnych do pracy w Polsce są Hindusi, Nepalczycy i Banglijczycy.

– To osoby już zwerbowane przez polskie firmy, które mają ważne pozwolenie na pracę wystawione przez urzędy wojewódzkie – wskazuje gazeta.

Jak ustalili dziennikarze, powodem oczekiwania są braki kadrowe. Część z nich próbuje uzyskać wizę z prawem do pracy w Polsce od 8 miesięcy.

– Wydział konsularny w ambasadzie w New Delhi liczy 4 osoby, dlatego placówka od początku roku wydała zaledwie 3,5 tys. wiz pracowniczych. Zainteresowania nie wytrzymują serwery MSZ, przez co ubiegający się o wizę mogę jedynie korzystać z systemu e-Konsulat – wskazuje gazeta.

Co sprawia, że Hindusi, Nepalczycy i Banglijczycy są chętni do pracy w Polsce.

– Za dużym napływem zgłoszeń stoi nie tylko wielkie zainteresowanie wyjazdem do pracy w Polsce, ale też działalność różnego rodzaju naciągaczy. Często są to lokalni pośrednicy, którzy po zarejestrowaniu się w systemie próbują odsprzedawać wolne miejsca osobom czekającym na wizę z prawem do pracy – ocenia dyrektor biura prasowego MSZ Artur Lompart.

Źródło: 

kup artykuly platne