Krzysztof Klicki rezygnuje ze stanowiska

   • 31 grudnia Krzysztof Klicki przestanie pełnić stanowisko prezesa
  • Powody swojej decyzji ma podać w ciągu dzisiejszego dnia
  • Jego obowiązki przejmie wiceprezes Grzegorz Fibakiewicz 

Jak poinformował rzecznik prasowy firmy Kolporter S.A. Dariusz Materek, 31 grudnia bieżącego roku Krzysztof Klicki przestanie pełnić stanowisko prezesa. Twórca i jedyny dotąd prezes kieleckiego giganta powody swojej decyzji ma podać w ciągu dzisiejszego dnia.

– Jego obowiązki przejmie Grzegorz Fibakiewicz, obecnie wiceprezes, odpowiedzialny za departament dystrybucji prasy. Pan Fibakiewicz z firmą Kolporter związany jest od początku jej powstania – mówił Materek.

Kolporter S.A. funkcjonuje na rynku od 1990 roku. Jak zapewniał Kalicki w jednym z wywiadów, początkowo majątek firmy składał się wyłącznie z jednego malucha, którym rozwoził gazety osobiście do kieleckich sklepów „Społem”. Jeszcze jesienią tego samego roku w Katowicach powstał pierwszy oddział firmy, a Kolporter zyskał pierwszego pracownika oprócz jego właściciela.

Obecnie spółka jest największym w Polsce dystrybutorem prasy – z prawie 50% udziałem w rynku. Jej zysk netto w 2010 wynosił niemal 40 milionów złotych, a w 2008 roku udało się osiągnąć poziom największego zatrudnienia – 2240 osób. Dotychczasowy prezes zaś od 2000 roku znajduje się na liście 100 najbogatszych Polaków z aktywami finansowymi wycenianymi na 2 miliardy dolarów.