Getin Noble Bank ma kłopoty?

 

Jak wynika z doniesień portalu wp.pl, Getin Noble Bank Leszka Czarneckiego został zwindykowany przez komornika sądowego, który pobrał z rachunku banku zaległe 3 mln zł. Dług został orzeczony wyrokiem sądu z lutego 2018 roku w sprawie założonej przez 3 klientów Getin Banku. Jak udało im się udowodnić przed sądem, zostali oszukani przez doradcę banku. Mimo prawomocnego wyroku sądu i klauzuli wykonalności, Getin Noble Bank wypłacił pokrzywdzonym klientom zaledwie 90 tys. złotych. Jak argumentował departament prawny banku, pozostała część kwoty miała być potrąceniem za poniesione koszty.

– Sprawa pokazała poziom arogancji przedstawicieli Getin Noble Banku w stosunku do zwykłych śmiertelników, nienoszących tak drogich garniturów i butów jak oni. Lekceważąco zachowywali się przed wytoczeniem powództwa i w trakcie procesu. Próbowali sztuczek nawet to prawomocnym wyroku z klauzulą wykonalności. Zastanawiałem się, czy nie iść z tym wyrokiem na ostro. Wejść do siedziby i windykować z krzeseł biurek i samochodów. To dodałoby otuchy wielu osobom procesującym się w sprawach o tzw. kredyty frankowe, polisolokaty, obligacje GetBack. Ostatecznie cieszymy się zwycięstwem po windykacji 3 mln zł w gotówce bezpośrednio z konta banku – relacjonował przedstawiciel pokrzywdzonych mec. Dariusz Wółkiewicz.

Trzech pokrzywdzonych biznesmenów zostało przez pracownika banku namówionych do rezygnacji ze zwykłej lokaty, gdzie pieniądze miały się „marnować” i inwestycji środków w polisolokaty oraz kredyt frankowy. Pracownik Getin Noble Bank przedstawiał się jako „doradca inwestycyjny”, choć nie posiadał formalnie tego tytułu zawodowego. Wskutek złego doradztwa biznesmeni ponieśli straty w wysokości 4,2 mln zł.

kup artykuly platne