Zeznawał w sprawie Amber Gold

 

Zgodnie z komunikatem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, były prezydent Bronisław Komorowski zeznawał w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym spółki Amber Gold. Przesłuchanie miało dostarczyć informacji o ewentualnym niedopełnieniu w latach 2010–2012 obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę interesu publicznego.

– Przesłuchanie Bronisława Komorowskiego dotyczyło przede wszystkim działań podjętych przez byłego prezydenta i pracowników jego kancelarii w reakcji na otrzymaną notatkę szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 24 maja 2012 roku. 16 stycznia w sprawie Amber Gold przesłuchano również w charakterze świadka byłego sekretarza stanu w kancelarii premiera Pawła Grasia – poinformowała prokurator Barbara Gawęcka z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

W notatce, której dotyczyło przesłuchanie, zawarto informację dla urzędników państwowych najwyższych rangą o działaniach Amber Gold. Wskazywały one, że spółka może być piramidą finansową i nielegalnie wyprowadzać środki klientów. Jak wynika z materiałów prokuratury, były prezydent Bronisław Komorowski zapoznał się z nią 3 sierpniu 2012 roku.

kup artykuly platne