Został przesłuchany w Prokuraturze Krajowej

 

Bronisław Komorowski został przesłuchany w Prokuraturze Krajowej na okoliczność niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio, do którego miało dojść po katastrofie w Smoleńsku.

– Bronisław Komorowski jako były marszałek i były prezydent ma na pewno dużo do powiedzenia, więc jego przesłuchanie w prokuraturze w charakterze świadka z całą pewnością jest zasadne – stwierdził wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Komorowski - który w kwietniu 2010 był marszałkiem Sejmu - mówił dziennikarzom po spotkaniu, że. Podtrzymał opinię, że.

– Śledztwo w tej sprawie powinno być zakończone dawno temu – komentował Komorowski – Nie sądzę, by moje zeznanie wniosło cokolwiek nowego do śledztwa. Pewnie chodzi tu o odwrócenie uwagi opinii publicznej od nierozliczenia się PiS z uprawianego od 8 lat „kłamstwa smoleńskiego” – dodał.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową, że postępowanie dotyczyło ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którzy nie uczestniczyli w sekcjach 95 ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej.

– Nie nakazali również przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar do Polski – dodaje rzeczniczka prokuratury.

Źródło: