Urząd Miasta w Toruniu udostępni dokumentację

   • CBA zażądało od Urzędu Miasta Torunia dokumentacji dotyczącej koncertu Stinga
  • To skutek zawiadomienia złożonego przez toruńskiego aktywistę Arkadiusza Brodzińskiego
  • Jego zdaniem władze miasta i samorząd nadużyły swoich uprawnień 

Prezydent Torunia Michał Zaleski na portalu miejskim wydał komunikat, z którego wynika, że Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku zażądała od Urzędu Miasta dokumentacji dotyczącej planowanego na 8 grudnia koncertu Stinga w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Miasto sprawy nie skomentowało, jednak w komunikacie zobowiązało się do przekazania funkcjonariuszom wszelkich potrzebnych informacji.

 

Działania funkcjonariuszy są wynikiem zawiadomienia złożonego przez toruńskiego aktywistę Arkadiusza Brodzińskiego. Uważa on, że władze miasta i samorząd wojewódzki nadużyły swoich uprawnień wydając na organizację telewizyjnej gali z brytyjską gwiazdą ponad 500 tysięcy złotych. Jak wskazał we wniosku do CBA, mieli dopuścić się tego „ poprzez przekazanie publicznych środków na organizację prywatnej imprezy, której efektem będą jeszcze większe zyski artysty i jego pośredników”.

Występ artysty jest kontrowersyjny z uwagi na fakt, iż nie jest on biletowany. Zaproszenia na koncert miały trafić do wyjątkowych mieszkańców Torunia. Jak jednak twierdzi działacz, zostały one rozdysponowane między osoby związane prywatnie z władzami miasta.