Policjanci porozumieli się z MSWiA

 

Jak wynika z informacji opublikowanych przez MSWiA, resortowi udało się zawrzeć porozumienie z policjantami. Zgodnie ze szczegółami podanymi w oświadczeniu, policjanci wynegocjowali 655 zł brutto podwyżki w 2019 roku i dodatkowe 500 zł brutto w 2020 roku, a także pełnopłatne nadgodziny i rezygnację z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę.

– W toku negocjacji ustalono, że funkcjonariusze służb MSWiA otrzymają od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki, co spowoduje wzrost wielokrotności tzw. kwoty bazowej o 0,43. Przypominamy, że początkowo MSWiA proponowało od 1 stycznia 2019 roku podwyżkę w kwocie 309 zł, a od 1 lipca 2019 roku – w kwocie 253 zł brutto – podano w komunikacie prasowym.

Jak ocenił w imieniu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Rafał Jankowski, podpisany dokument jest „najlepszym porozumieniem, jakie udało się wynegocjować, rozumiejąc wszystkie argumenty rządu”.

– To milowy krok w stosunkach strony społecznej z panem ministrem. Wydaje mi się, że dzisiaj zaczęliśmy ten prawdziwy i rzeczywisty dialog. Nie przypominam sobie momentu, żeby strona społeczna podpisała tak dobre dla tysięcy polskich funkcjonariuszy porozumienie. To już nie jest nawet krok w dobrą stronę – my razem teraz zmierzamy ku temu, żeby poprawić jakość służby, pensje polskich funkcjonariuszy – komentował Jankowski.

kup artykuly platne