Postawiono zarzuty 5 osobom

 

Pięć osób, w tym dwaj żołnierze zawodowi, jest podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która dokonywała kradzieży w galeriach handlowych w całej Polsce – podała w środę Prokuratura Krajowa.

Kradziono głównie odzież, obuwie i urządzenia elektryczne. Inni członkowie grupy udzielali pomocy w zbywaniu i nabywaniu rzeczy pochodzących z kradzieży.

Ustalenia śledztwa wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie pozwoliły na ogłoszenie zarzutów pięciu osobom – trzem osobom cywilnym i dwóm żołnierzom zawodowym. Według prokuratury, działalność przestępcza stanowiła dla nich "stałe źródło dochodów".

Anna B. podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej (za co grozi do 5 lat więzienia), kradzieże (kara do 5 lat) oraz umyślne paserstwa (kara do 5 lat). Anna M. podejrzana jest o udział w tej grupie i kradzieże; takie same zarzuty usłyszał również Bartłomiej S. Dwóm żołnierzom– st. szer. Grzegorzowi D. oraz mł. chor. Dominikowi L. ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz umyślnych paserstw.

Wobec podejrzanych cywili prokurator zastosował dozór policji, a żołnierzy - dozór dowódcy ich jednostki wojskowej.

Ponadto wobec Artura wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Zarzutu mu jednak nie przedstawiono i nie przesłuchano, jako podejrzanego z uwagi na stan zdrowia – przebywa on w szpitalu.

Śledztwo zostało powierzone do dalszego prowadzenia Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

Źródło: