Zarząd podejmuje działania restrukturyzacyjne

Wczoraj w krakowskim sądzie rejonowym został złożony wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego dla Almy Market.

– Powyższa decyzja podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki oraz akcjonariuszy. Spółka podjęła decyzję o konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki i uniknięcia ogłoszenia upadłości – tłumaczy zarząd w oficjalnym komunikacie.

Trudny czas dla Alma Market rozpoczął się w sierpniu. Zaczęto sprzedawać część aktywów, zamykać nierentowne sklepy i stopniowo coraz skromniej zapełniać półki w pozostałych. W tym samym czasie zarząd rozpoczął szukanie inwestora, który mógłby wesprzeć funkcjonowanie marketów.

Działania póki co nie przyniosły oczekiwanych efektów, co potwierdza rozpoczęta oficjalnie walka o przetrwanie. Spółka skorygowała także jednostkowe prognozy na 2016 rok. 900 mln złotych zakładanych niegdyś przychodów rocznych zredukowano już do 660 mln złotych. Nie odniesiono się jednak do prognozowanego zysku netto, który w marcu szacowany był jeszcze na ponad 7 mln złotych. Zrewidowana wysokość prognozy w tym zakresie będzie uzależniona od przebiegu procesu sanacyjnego.