Obniżek bonifikaty nie będzie?

 

Jak wynika z informacji przekazanej przez szefa klubu KO w Radzie Miasta Warszawa Jarosława Szostakowskiego, w najbliższy czwartek Rada Warszawy będzie obradować nad projektem uchwały przywracającej bonifikatę przy przekształceniu własnościowym gruntów w Warszawie do poziomu 98%. Jak wynika z planu obrad, to jedyny punkt sesji Rady Warszawy. Projekt uzasadniać będzie osobiście prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zgodnie z uchwałą z połowy października od 1 stycznia 2019 roku miała ona wynosić 98%. Jednak 13 grudnia nowa Rada Warszawy uchwaliła zmniejszenie bonifikaty do maksimum 60%. Przeciw wprowadzeniu zmiany protestowali radni PiS i członkowie rządu, którzy dostrzegli w tym działaniu brak wiarygodności i oszustwo. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zmniejszenie bonifikaty opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność uznał wręcz za „rabowanie Polaków”.

Jak przyznał sam prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, dla dobra mieszkańców zmienił zdanie w zakresie wysokości bonifikaty przy przekształcaniu własnościowym gruntów w Warszawie, choć jeszcze kilka dni wcześniej „namawiał koleżanki i kolegów, żeby w imię sprawiedliwości zagłosować za zmianą tejże bonifikaty”.

– Klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy pozytywnie odpowiedział na apel pana prezydenta. W najbliższy czwartek na sesji Rady Warszawy będziemy głosować za uchyleniem uchwały z ostatniego czwartku, czyli za przywróceniem 98% bonifikaty opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność – przekazał Jarosław Szostakowski.

kup artykuly platne