Echa konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy „Polska jest jedna”

 

– Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – skomentował obietnice PiS minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Padły one po konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy, zorganizowanej pod hasłem „Polska jest jedna”, na której omówiono program do realizacji na najbliższe miesiące. Jak wynika z deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego, partia rządząca planuje wprowadzenie niższej składki ZUS dla małych firm, zmiany z 15% do 9% podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw, zainicjowanie programu Dostępność plus, budowę 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus, a także przeznaczenie 5 mld zł na remont i budowę dróg lokalnych.

– Program Dostępność Plus to od dawna wyczekiwana przez Polaków zmiana na lepsze w sprawach włączenia i uczestnictwa osób starszych i niepełnosprawnych w życiu społecznym. Zmiany w tym zakresie znajdą się także w prawie budowlanym, gdzie uwzględnimy definicję osoby o szczególnych potrzebach, taką jak określona jest w konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – komentował minister Kwieciński.

Zdaniem szefa resortu ministerstwa inwestycji i rozwoju MIiR, obniżka CIT jest dobrą wiadomością dla przedsiębiorców.

– To oznacza poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej, nowe zamówienia publiczne i dobry klimat dla MŚP. Poprawi się konkurencyjność polskiej gospodarki i w połączeniu z nowymi instrumentami polityki prorodzinnej i społecznej da to Polsce silny impuls rozwojowy – ocenił.

 

Źródło: