Lider Kukiz’15 odpowiada opozycji

   • PO i Nowoczesna zorganizowały w mediach społecznościowych akcję #Piotrowicze
  • Nawołują w niej do ujawniania nazwisk byłych członków PZPR w partii rządzącej
  • Na akcję odpowiedział poseł i lider ugrupowania Kukiz'15 – Paweł Kukiz 

W związku z medialnymi doniesieniami na temat przeszłości posła PiS Stanisława Piotrowicza Platforma Obywatelska i Nowoczesna zorganizowały w mediach społecznościowych wspólną akcję #Piotrowicze. Nawołują w niej do zamieszczania na Facebooku i Twitterze postów oznaczonych wskazanym hasztagiem, które miałyby ujawniać nazwiska byłych członków Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w szeregach partii rządzącej.

Na akcję odpowiedział poseł i lider ugrupowania Kukiz'15 – Paweł Kukiz. W poście opublikowanym na swoim koncie na Facebooku zapytał opozycje o plany wobec zorganizowania akcji #Rzeplińscy. Jednocześnie zaproponował pomoc w jej zainicjowaniu, wymieniając 23 osoby, które były w PZPR lub współpracowały z Służbą Bezpieczeństwa, a obecnie należą do partii PO.

Na czele listy znalazł się prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

– Wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW – głosi opis przy jego nazwisku.