Sławomir Świerzyński rezygnuje z członkostwa w PSL

 

Lider zespołu Bayer Full i członek PSL Sławomir Świerzyński w czwartek poinformował o chęci rezygnacji z partyjnego członkostwa, dzięki któremu w latach 90. wielokrotnie kandydował w wyborach. Jak wyjaśniał wokalisty zespołu disco polo, wystąpienie ma być protestem przeciw działaniom partii PSL, która sprzeniewierzyła się swojej idei decydując się na sojusz wyborczy z partiami o lewicowym światopoglądzie: PO, Nowoczesną, SLD i Zielonymi.

– Jesteśmy zbulwersowani jako członkowie PSL tu na dole, że nikt nas nie słucha. Ta Koalicja Europejska to Targowica. Jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Jak go zwał, tak go zwał – został wybrany demokratycznie – argumentował lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński podczas wywiadu w TVP Info.

Słowa wokalisty zespołu disco polo wiceprezes PSL Dariusz Klimczak uznał za „zbyt mocne”.

Sławomir Świerzyński był członkiem PSL przez wiele lat. Cieszyliśmy się razem ze wspólnych koncertów. Niestety, w ostatnim czasie gra dla PiS, i to w kampanii wyborczej. To jest jeden z plakatów, zarabiał na PiS. Nie dziwię się, że jak PiS płaci za koncerty pana Świerzyńskiego, to dzisiaj pan mówi takie dyrdymały w telewizji. Natomiast my mamy tych członków 140 tys. Ja już w tym roku wręczyłem bardzo wiele legitymacji partyjnych. Wiele osób przychodzi, jest zadowolonych z tego, jak prezentuje się PSL. PSL nie traci swoich wartości i dalej jest chadeckie, dalej jest ludowe – podkreślił Klimczak, pokazując plakat reklamujący koncert Bayer Full na ekranie telefonu.

– Ja nie robię tego z tego powodu, że idę do innej partii, bo nie idę, ja po prostu występuję z PSL na znak protestu, że ja się nie godzę z obecną linią polityczną partii – odpowiada lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński.

kup artykuly platne