Gala Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych

   • Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych kolejny raz nagrodziło liderów społecznych
  • Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbyła się w Teatrze Miejskim w Gliwicach
  • Gościem specjalnym wydarzenia był fotograf i podróżnik Marcin Kydryński 

Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych kolejny raz zorganizowało galę, podczas której nagrodzono liderów społecznych. Uroczystość odbyła się w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Spośród wielu zgłoszeń dziesięcioosobowa komisja konkursowa wybrała te, które zdaniem jej członków najbardziej zasłużyły na nagrodę. Tytuł Lidera Społecznego trafił w ręce Patryka Rempały, komendanta Hufca Ziemi Gliwickiej Związku Harcerstwa Polskiego. Wyróżnienie otrzymała Zofia Trzeszkowska-Nowak, działająca w Radzie Osiedla Zatorze. Dzięki ocenie komisji konkursowej i decyzją prezydenta miasta Gliwice tytułem Debiut Roku 2016 nagrodzona została Śląska Akademia Futbolu. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Fundacja Na Zielonym, zajmująca się organizacją cyklicznej imprezy Targ na Zielonym. W kategorii Biznesowy Dobroczyńca Roku laureatem została firma Marco. Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do CH Forum. Organizacją Roku 2016 zostało Stowarzyszenie GTW, które organizuje m.in. gliwicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Podajmy sobie ręce”. Zdaniem komisji na miano Inicjatywy Roku 2016 zasłużyło Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży BUMERANG, które powstało w CH Forum. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały świetlice Animator prowadzone przez Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży.

– Chciałbym podziękować nagrodzonym i wyróżnionym za ich całoroczną aktywność, za to, że chcą działać, żeby realizować własne aspiracje, ale przede wszystkim za to, że działają dla innych – mówił obecny na gali sekretarz miasta Andrzej Karasiński.

Oprócz cennych nagród finansowych dla laureatów przygotowano także dyplomy oraz statuetki. Wykonali je uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Biznesowy Dobroczyńca Roku otrzymał także obraz przekazany przez Oddział Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków – „Most w Rudzińcu” autorstwa Mirosława Goliszewskiego.

Warto dodać, że w Gliwicach z roku na rok przybywa organizacji chcących działać.

– Mamy w naszym mieście 700 organizacji pozarządowych. 400 to stowarzyszenia widniejące w Krajowym Rejestrze Sądowym. Działa u nas między innymi 65 uczniowskich klubów sportowych i 113 fundacji – wyliczał Andrzej Gillner, dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Dodatkowo podczas gali ogłoszono laureata konkursu Gliwicki Promotor Kultury, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach oraz Zespół Branżowy ds. Kultury. Za najciekawszy plakat promujący ubiegłoroczne wydarzenie kulturalne komisja konkursu uznała plakat X edycji Festiwalu Ulicznicy.

Gościem specjalnym wydarzenia był Marcin Kydryński, który zabrał zgromadzonych w teatrze w fotograficzną podróż do swoich ulubionych zakątków świata – Afryki i do Lizbony.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd